PROGRAMUL LITURGIC LA BISERICA PAROHIEI FLĂMÂNDA ÎN PERIOADA
28 august 2019 – 4 ianuarie 2020

 

  • Miercuri, 28 august 2019, ora 18: Vecernie, Litie, Spovedanie.
  • Joi, 29 august 2019 – Tăierea capului Sf. Ioan Botezătorul –  ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas.
  • Vineri, 30 august 2019, ora 18: Taina Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă, 31 august 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 1 septembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 6 septembrie 2019, ora 18: Taina Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă, 7 septembrie 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 8 septembrie 2019Nașterea Maicii Domnului - ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 13 septembrie 2019, ora 17: Vecernie, Taina Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă, 14 septembrie 2019Înălțarea Sf. Cruci ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 15 septembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 20 septembrie 2019, ora 18: Taina Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă, 21 septembrie 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 22 septembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe. Ora 18: Vecernie, Litie.
  • Vineri, 27 septembrie 2019, ora 17: Vecernie, Taina Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă, 28 septembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 29 septembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 4 octombrie 2019, ora 18: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  5 octombrie 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 6 octombrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 11 octombrie 2019, ora 18: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  12 octombrie 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 13 octombrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe. Ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Luni, 14 octombrie 2019 – Sf. Cuv. Parascheva – ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie.
  • Vineri, 18 octombrie 2019, ora 18: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  19 octombrie 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 20 octombrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 25 octombrie 2019, ora 17: Vecernie, Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  26 octombrie 2019 – Sf. Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir - ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 27 octombrie 2019 – Sf. Cuvios Dimitrie cel Nou, Basarabov - ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 1 noiembrie 2019, ora 17: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  2 noiembrie 2019 – Pomenirea morților - ora 8,00: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 3 noiembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Joi, 7 noiembrie 2019, ora 17: Vecernie, Spovedanie.
  • Vineri, 8 noiembrie 2019 – Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil - ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  9 noiembrie 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 18: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 10 noiembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 15 noiembrie 2019, ora 17: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  16 noiembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 17 noiembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Miercuri, 20 noiembrie 2019, ora 17: Vecernie, Spovedanie.
  • Joi,  21 noiembrie 2019 – Intrarea în Biserică a Maicii Domnului - ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie.
  • Vineri, 22 noiembrie 2019, ora 17: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  23 noiembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 24 noiembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 29 noiembrie 2019, ora 16,30: Vecernie, Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  30 noiembrie 2019 – Sf. Ap. Andrei – ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 1 decembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Te Deum, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Joi, 5 decembrie 2019, ora 17: Vecernie, Spovedanie.
  • Vineri, 6 decembrie 2019 – Sf. Ierarh Nicolae - ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  7 decembrie 2019 – Sf. Filofteia de la Argeș – ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 8 decembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 13 decembrie 2019, ora 17: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  14 decembrie 2019, ora 8,30: Sf. Liturghie, Parastas; ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 15 decembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Vineri, 20 decembrie 2019, ora 17: Sf. Maslu, Spovedanie.
  • Sâmbătă,  21 decembrie 2019, ora 8,30: Utrenie; ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 22 decembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Marți, 24 decembrie 2019, ora 8,30: Spovedit și Împărtășit; ora 17: Vecernie, Spovedanie.
  • Miercuri, 25 decembrie 2019 – Nașterea Domnului – ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Colinde.
  • Joi, 26 decembrie 2019 – Soborul Maicii Domnului. Sf. Nicodim de la Tismana – ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Colinde.
  • Vineri, 27 decembrie 2019 – Sf. Arhidiacon Ștefan – ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, Colinde.
  • Sâmbătă,  28 decembrie 2019, ora 17: Vecernie, Program Catehetic.
  • Duminică, 29 decembrie 2019, ora 8,30: Utrenie, Sf. Liturghie, molitfe şi dezlegări pentru felurite trebuinţe.
  • Marți, 31 decembrie 2019, ora 17: Vecernie, Acatistul Mântuitorului Iisus Hristos.
  • Miercuri, 1 ianuarie 2020 – Tăierea împrejur a Domnului; Sf. Vasile cel Mare – ora 9: Utrenie, Sf. Liturghie, Te Deum.
  • Sâmbătă,  4 ianuarie 2020, ora 17: Vecernie, Program Catehetic.

 

                

Image

Parohia „Sf. Haralambie - Flămânda”
Strada Olimpului, Nr. 17
București, Sector 4 România;
Tel. 021.335.50.85; 0723.998.961;
E-mail: contact@sfantulharalambie.ro

„Lăsaţi copiii să vină la Mine şi nu-i opriţi, căci a unora ca aceştia este împărăţia lui Dumnezeu” (Marcu 10:14)